Zahájení adventu v Rozsochatci.

Zahájení adventu v Rozsochatci.

  V sobotu 26. listopadu připravili zastupitelé obce a spolky v Rozsochatci akci k zahájení adventního času. Na programu byla po delší odmlce soutěž v pečení, tentokrát na téma „Pečeme podle receptů našich babiček, na sladko i na slano“. Nechyběla výstava vánočních dekorací, které zapůjčily místní ženy. Základní škola připravila pro děti a dospělé tvořivou dílnu, kde se rovněž vyráběly vánoční a zimní dekorace.

  Do soutěže v pečení se přihlásilo 22 soutěžících. Porota složená ze zastupitelů obce vybrala tři výherce, na třetím místě se umístila slečna Natálka Jeřábková, na druhém místě slečna Tereza Hyršová a na prvním místě paní Pavlína Polanská, za kterou cenu převzal syn. Cenu diváků získala paní Věra Kučerová. Výherci získali sadu vánočních ozdob a každý účastník soutěže pak obdržel keramického anděla, kterého vyrobili žáci místní základní školy. Celé odpoledne doprovázelo hudební duo Jarabáček, které hrálo nejen vánoční písně, některé návštěvníky přilákaly též k tanci.

    Před pátou hodinou se všichni přesunuli k obecnímu úřadu, kde si společně zazpívali i s Jarabáčkem a dětmi z místní základní a mateřské školy několik koled, pan starosta Dušan Svoboda pronesl přání do nového roku 2023 a poté byl rozsvícen vánoční strom. Pro zahřátí se podával punč a ani děti nebyly ochuzené, ty měly svůj ovocný punč bez alkoholu.

 /lenka Hyršová/