Setkání seniorů.

 

   V sobotu 12. listopadu uspořádali zastupitelé obcí z Dobrovolného svazku obcí Krupsko každoroční setkání seniorů z členských obcí. V letošním roce se uskutečnilo v sále obecního domu v Rozsochatci, kde se naposledy setkání konalo v roce 2012. S obsluhou a výzdobou pomohly zastupitelům obcí členky místní ZO ČSŽ a členové TJ SOKOL.

  Na úvod všechny přivítal pan starosta pořádající obce Rozsochatec Jaroslav Krédl. Starostové členských obcí obdrželi malou pozornost z keramiky od žáků ZŠ. Žáci rovněž vytvořili z keramiky podkovičky pro štěstí a věnovali je všem hostům, pro které bylo odpoledne připravené. Následovalo vystoupení žáků místní MŠ a ZŠ. Poté vystoupila v rytmu country hudby taneční skupina K+K Kocouři a Kočindy pod vedením Dagmar Opršalové. Ke kávě promítli organizátoři krátký videoprojekt o nově postaveném domě pro seniory v Rozsochatci. Ve vstupních prostorách hostince, byly též vystaveny na panelech fotografie z průběhu výstavby. Poté již přítomným hrála k tanci i poslechu oblíbené písničky kapela Rebelka.

  Senioři od 63 let z miokroregionu DSO Krupsko z obcí Rozsochatec, Dolní Krupá, Horní Krupá, Radostín, Olešná a Skuhrov se na těchto setkáních potkají se svými známými a kamarády, zároveň se podívají i do okolních obcí. Proto účast na nich bývá vždy hojná, letos se přišlo pobavit 150 seniorů. Pro účastníky z okolních obcí je vždy zajištěn svoz.

/Lenka Hyršová/