Mikulášská nadílka.

                                    Mikulášské nadělování v Rozsochatci.

    V úterý 5. prosince se v Rozsochatci během celého dne nadělovalo hned několikrát. Nejprve dopoledne navštívila kouzelná skupina Mikuláše, anděla a dvou čertic místní mateřskou školu. Děti zazpívaly několik písniček, jediná odvážná holčička Vendulka si podala ruku s čerticí a ostatní děti s Mikulášem a za odměnu  obdržely děti  nadílku a zbyla nadílka i pro děti, které chyběly protože byly nemocné. Čertice donesly také kouzelnou metlu s čokoládovými penízky, které dostanou děti za odměnu, ale kdyby zlobily, zatřesení metlou přivolá čertice zpět pro zlobivce.

   Pak zavítal Mikuláš s doprovodem rovněž  do  základní školy. Každý z žáků měl nějaký hříšek a tak musely děti slíbit, v čem se zlepší, jako první krok k nápravě si připravily písničky a tanečky. Několik dětí si čertice měřily, jestli se jim vejdou do pytle, ale žádné z dětí neodnesly. Každý dostal balíček dobrot. 

    V podvečer, když se všichni rozešli do svých domovů, následovalo ještě většinou pro děti nadílení v kruhu rodinném, kde většinou přišlo čertů více. Za okny panovala ladovská zima s letošní hojnou sněhovou nadílkou a po nervozitě z návštěvy kouzelných bytostí, nastalo příjemné období těšení na příchod Ježíška.

/Lenka Hyršová/