Společné zahájení adventního času.

 

   V letošním roce bude adventní čas o týden kratší, protože čtvrtá adventní neděle, je zároveň štědrovečerní.  V Rozsochatci jsme ho zahájili tradičně „Adventním posezením“, které se konalo v sobotu 2. prosince odpoledne v sále obecního domu. Organizátory akce byli členky místního Svazu žen, zastupitelé obce, mladí hasiči a ZŠ a MŠ v Rozsochatci. Pro diváky připravili bohatý program. Odpoledne bylo zahájeno kulinářskou soutěží, tentokrát na téma „Pečeme na Vánoce sladké i slané“. Porotci soutěže byli zastupitelé obce, ale i diváci mohli vybrat ze soutěžících jednoho výherce. Rozhodování nebylo snadné, na konec ze čtrnácti soutěžících 1. místo získala paní Marie Pelikánová,  2.místo paní Miluška Zámečníková ,  3.místo paní Věra Štěpánová a cenu diváků získala Dana Šrámková. Ceny pro výherce vyrobila z keramiky a drátků paní Lenka Sedláková z Jitkova, rovněž každá soutěžící získala malou odměnu v podobě drátkového anděla.

  Pro návštěvníky byla nachystána rovněž každoroční„Výstava vánočních dekorací našich domácností“, které zapůjčily členky Svazu žen a někteří občané. Děti si mohly vyrobit vánoční dekoraci anděla a stromeček v tvořivé dílně připravené ZŠ. S hudebním vánočním programem vystoupila kapela „Kalíšci“. Během odpoledne podávali pořadatelé domácí vánoční punč, kávu a čaj. Pro návštěvníky zde byl rovněž stánek s výrobky z Větrníkového dne, který se konal v Rozsochatci 17. listopadu. Výtěžek z prodeje je určen na podporu dětí s cystickou fibrózou,

  S prvním šerem se všichni přemístili k budově mateřské školy, kde si spolu s žáky ZŠ a MŠ zazpívali několik koled, pan starosta obce Jaroslav Krédl popřál přítomným pěkné vánoční svátky a celý nový rok 2018. Po té byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.

/Lenka Hyršová/