9 a 10. 10. 2009 | Podzimní besedy

Obecní knihovna v Rozsochatci uspořádala pro občany zajímavé besedy. V pátek 9.10.09 v podvečer se konala ve velké zasedací místnosti OÚ "Beseda se spisovateli". Hosty byla spisovatelka Marta Urbanová z Chotěboře a spisovatel František Uher z Havlíčkova Brodu. Poutavým vyprávěním přiblížili divákům svojí tvorbu. Přispěli i několika knižními tituly do sbírky obecní knihovny. Beseda byla spojena též s autogramiádou a zápisem do obecní kroniky. Některé knihy bylo možné si zakoupit.

Druhá beseda se konala v sobotu 10.10.09 v sále obecního domu, byla věnována kontrastům Libanonu. Průvodní slovo měl pan Roman Šulc, který od roku 2007 spolupracuje s redakcí pořadu Objektiv české televize. Přiblížil nám zemi Blízkého východu, která jediná nemá poušť, žije v ní přibližně stejný počet muslimů i křesťanů, divákům promítl zajímavé pohledy na antické památky obklopené zelení a za nimi se čněly zasněžené vrcholky hor. Krásné fotografie dokumentovaly řadu kontrastů přírodních, historických, náboženských i politických.

Zajímavou tečkou na závěr, hlavně pro ženy, byla videonávštěva salonu Blanky Matragi v Bejrútu. Přiblížila divákům jak vznikají její úžasné róby, pro různé společenské příležitosti, vyhledávané ženami na celém světě. Pan Šulc byl za své působivé vyprávění odměněn potleskem. Účast na besedách byla sice nízká, ale ten kdo přišel si odnesl nevšední dojmy. Obecní knihovna chystá do budoucna i další akce, snad i zájem občanů o ně vzroste. /Lenka Hyršová/