5. 3. 2010 Beseda o INDII

Na páteční večer 5.3.2010 si připravil pan Jaroslav Hrdina z Jahodova poutavou besedu o své cestě po Indii. Besedu zahájil pozdravem v hindštině, oblečen stylově v indickém svatebním oděvu a na hlavě měl čepici z Bangladéše.

Rodina pana Hrdiny měla možnost zúčastnit se v loňském roce svatby v Indii. Při té příležitosti podnikli i poznávací cestu touto zemí, zemí pohostinnou, ale velmi chudou. Sraz celé výpravy byl v New Delhi a pak již putovali na různá místa, podívali se do Himalájí, do Agry, byli u posvátné řeky Gangy, až dojeli do Karaikkudi, kde se konala již zmiňovaná svatba. K dopravě použili různorodé dopravní prostředky. Výroba je zde převážně primitivní, o to více zaslouží pozornost. Viděli ruční tkaní koberců, péči o čajové plantáže, tkaní látek na tradiční sárí a mnohé další.

Kulturní zvyky jsou zde odlišné, některé si vyzkoušeli a z náročné cesty si dovezli domů nepřeberné množství dojmů. Pan Hrdina vše zpracoval do videoprojekce, kterou doplnil humorným vyprávěním, aby se o své nevšední zážitky mohl podělil i se svými spoluobčany. Závěrečný potlesk byl zasloužený. /Lenka Hyršová/

Fotografie z akce zde..