Vánoční šachový turnaj

Obecní úřady v Rozsochatci, Horní Krupé, Dolní Krupé a Kojetíně, s Místní lidovou knihovnou Dolní Krupá a za podpory firmy Balvizt z Dolní Krupé uspořádali ve dnech 28-30. prosince 2015 již 21. ročník vánočního šachového turnaje. Turnaj probíhal v hostinci v Rozsochatci. Zúčastnilo se ho celkem jedenáct hráčů, kteří nejsou profesionálně registrovaní, hrál každý s každým. Mezi soutěžícími byli též tři mladí hráči Dominik Hepner, Rucabado Štefan, nejmladší byl Zbyněk Čech, kterému bylo pouze 6,5 let.

Na uskutečnění akce měli nemalý podíl sponzoři, kterými byli obecní úřady zmíněných obcí, pan Martin Štěpán, Havlíčkobrodský měšťanský pivovar, Černý střelec, Bílý jezdec a firma Balvizt. Během turnaje bylo možné nahlédnout do fotoalb z minulých ročníků. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo večer 30. prosince, na 1. místě se umístil Svoboda Michal, na 2. místě Vomlel Jan a na 3. místě Škvára Jiří. Bramborový pohár za 4. místo získal Gašpar Pavol. Ceny s gratulací předávali hlavní organizátoři pan Jiří Škvára a pan Aleš Dobrovolný, výherci na prvních místech obdrželi ručně malované poháry, které zdobila paní Jana Kováčková z Chotěboře, ostatní soutěžící dostali drobné ceny věnované sponzory. Na závěr se všichni hráči společně vyfotografovali. Šachový turnaj byl tradičně příjemným zpestřením vánočních svátků.