29. 11. 2009 Jablkobraní

Zahájení adventního času v Rozsochatci proběhlo 29.11.09 akcí "Jablkobraní". První částí programu byla soutěž v pečení s jablky. Každý kdo se zúčastnil dostal malý keramický dárek, po té porota, složená ze zastupitelů obce, vybrala tři nejlepší cukráře Pelikánovou Marii, Hyrše Miroslava ml., Opršalovou Dagmar a též diváci vybrali jednoho výherce paní Martu Zvolánkovou. Ocenění dostali velký keramický zvon. Zároveň proběhlo vyhodnocení letošního ročníku fotografické soutěže "Rozsochatec ve fotografii 2009". Zúčastnilo se jedenáct soutěžících v kategorii dospělých a na prvních třech místech se umístili: Vomlel Jan, Hyršová Lenka a Cvečková Stanislava. Dvě děvčata Tereza Hyršová a Tereza Pešoutová, která ovšem fotografie zaslala společně, obhájila i loňské vítězství v kategorii do 15 let. I tito výherci obdrželi ceny od obecního zastupitelstva.

V době vyhodnocování soutěží si děti vyráběly vánoční svícínky z jablíček, nebo se podívaly na studentku Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě slečnu Anetu Guhlovou, která předváděla ozdobné vyřezávání z ovoce. Návštěvníci si mohli prohlédnout i výstavu vánočních dekorací. Pak následovala druhá část programu a tím bylo představení pohádky „Čarovné námluvy“ divadelního souboru ADIVADLO z Havlíčkova Brodu. Na závěr se uskutečnilo společné rozsvícení vánočního stromu u mateřské školy, kterému předcházelo zpívání vánočních koled dětí ze základní a mateřské školy, pod vedením paní ředitelky Lenky Mudrochové. K dětem se přidali i ostatní diváci.

Při příjemné odpolední akci si mohl každý posedět, popovídat, ochutnat pekařské výrobky, vánoční čaj nebo punč a děti si odnášely vlastnoručně vyrobené svícínky. Vánoční pohodu navodily pro spoluobčany členky ZO ČSŽ a obecní zastupitelstvo v Rozsochatci . Těm, kteří se nemohli zúčastnit, přejeme příjemné vánoční svátky a hodně štěstíčka a zdravíčka do nového roku 2010.

/Lenka Hyršová/