Jarní úklid v Rozsochatci

 

Stejně jako v několika posledních letech, se opět v Rozsochatci v hojném počtu místní zapojili do krajské akce Čistá Vysočina. V pátek 15. dubna v odpoledních hodinách proběhl jarní úklid obce. Na uklízení se rovným dílem podíleli mladí hasiči, kteří sbírali odpadky okolo místních komunikací, členky svazu žen a zastupitelé obce zametali a hrabali starou trávu a lupení v centru obce, u Pomníku padlým z obou světových válek a na dětském hřišti. Mladí hasiči za svou píli dostali od členek svazu žen zaslouženou sladkou odměnu.

Nově se zapojili též členové Mysliveckého sdružení Rozsochatec- Čachotín, kteří sbírali odpadky kolem hlavních komunikací směrem k Chotěboři a Čachotínu. V pondělí 17. dubna půjdou sbírat ještě odpadky kolem komunikace z Rozsochatce, přes osadu Pouch, do Jahodova a zpět do Rozsochatce rovněž žáci místní základní školy.

Dospělí členové SDH v Rozsochatci současně s úklidovou akcí uspořádali sběr železného šrotu. Traktor s valníkem objížděl vesnicí a dobrovolní hasiči od spoluobčanů odváželi nepotřebný železný odpad, který se za celý rok v domácnostech nashromáždil.

Každý rok se do akce zapojuje stále více lidí a dětí, kteří chtějí, aby byla jejich obec upravená.

/Lenka Hyršová/