Soutěž v požárním útoku "O pohár starosty obce"

                    Soutěžní souboj v požárním útoku v Rozsochatci.

     V sobotu 16. září se konal v Rozsochatci již 11. ročník soutěže v požárním útoku „O pohár starosty obce“, kterou každoročně pořádají na fotbalovém hřišti místní dobrovolní hasiči. Soutěž byla rozdělena na dvě části. Dopoledne se utkaly družstva mladých hasičů. Mladších družstev soupeřilo celkem sedm. Na 1. místě se umístilo družstvo Libice n/D, na 2. místě byla Dolní Krupá a na 3. místě Chotěboř. Starších družstev bylo pět, v této kategorii se umístila na 1. místě Chotěboř, na 2. místě Libice n/D a na 3. místě domácí družstvo mladých hasičů.

   Odpoledne pak probíhala soutěž dospělých. Klání zahájilo devět družstev mužů, z nichž se na 1. místě umístilo družstvo z Jilemníku, na 2. místě Rozsochatec B a na 3. místě opět domácí družstvo Rozsochatec A. Následovala soutěž veteránů, ve které soupeřilo pět družstev. Na 1. místě se umístili veteráni ze Ždírce, na 2. místě družstvo z Libice n/D a na 3. místě z Kyjova. Na závěr soutěže proběhly požární útoky šesti družstev žen. Na 1. místě se umístily ženy z Chotěboře, na 2. místě z Libice n/D a na 3. místě dorostenky z Rozsochatce- Dorky.

    Po krátké přestávce vyhlásil starosta SDH v Rozsochatci Jakub Dobrovolný celkové výsledky a ceny družstvům předal starosta obce pan Jaroslav Krédl. Všichni zúčastnění jsou do svého sportu zapálení a neodradilo je ani deštivé počasí, které provázelo zejména odpolední část soutěže. Po celou dobu akce bylo zajištěno rovněž občerstvení.

/Lenka Hyršová/