Fotbalisté v Rozsochatci postoupili do vyšší fotbalové soutěže.

 

     Družstvo A TJ Sokol Rozsochatec, sehrálo v podvečer v sobotu 15. června poslední zápas sezóny 2018/2019 s mužstvem Lučice s výsledkem 2:1 a podařilo se mu postoupit z I.B.tř. skupiny A v Krajském přeboru Vysočiny do I. A tř. skupiny A.

     Za Rozsochatec hrají dvě mužstva mužů, družstvo A hraje v Krajském přeboru od sezóny 2017/2018 a mužstvo B hraje Okresní přebor III.tř., kde se v letošní sezóně umístilo na 7. místě. Jako první v historii se do Krajského přeboru dostalo mužstvo z Rozsochatce dorostu již v sezóně 2012/2013, kdy hráli I.tř.Dorostu dvě sezóny sami a pro třetí se spojili s hráči ze Ždírce nad Doubravou, pro další období již byl nedostatek hráčů. TJ Sokol Rozsochatec chce družstvo dorostu opět obnovit pro příští sezónu.

    Po skončení sobotního zápasu proběhlo slavnostní předání poháru a diplomu z rukou zástupce Krajského fotbalového svazu Ing. Romana Šoukala a starosty TJ Sokol Rozsochatec pana Dušana Svobody. Následovalo focení obou domácích týmů a večer pokračovala volná zábava na oslavu postupu.

/Lenka Hyršová/