Vánoční šachový turnaj

Obecní úřady v Rozsochatci, Horní Krupé a Dolní Krupé, s Místní lidovou knihovnou Dolní Krupá a za podpory firmy Balvizt z Dolní Krupé uspořádali ve dnech 28-30. prosince 2014 jubilejní 20. ročník šachového turnaje. Turnaj probíhal v hostinci v Rozsochatci. Zúčastnilo se ho celkem čtrnáct hráčů, kteří nejsou profesionálně registrovaní, hrál každý s každým. V letošním ročníku byl turnaj opět mezinárodní, protože se klání zúčastnili němečtí hráči, kteří zde byli na návštěvě u příbuzných.

Na uskutečnění akce měli nemalý podíl sponzoři, kterými byli obecní úřady zmíněných obcí, pan Kamil Hájek, pan Martin Štěpán, Černý střelec, Bílý jezdec a firma Balvizt. Během turnaje bylo možné nahlédnout do fotoalb z minulých ročníků. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo večer 30. prosince, na 1. místě se umístil Fikar Karel, na 2. místě Dobrovolný Aleš a na 3. místě Dvořák Jan.

Výhercům předali ceny a popřáli hlavní organizátoři pan Jiří Škvára a pan Aleš Dobrovolný, ti na prvních místech obdrželi ručně malované poháry, které zdobila paní Jana Kováčková z Chotěboře, ostatní soutěžící dostali drobné ceny věnované sponzory. Na závěr za všechny hráče předal pan Aleš Dobrovolný zvláštní ocenění též panu Jiřímu Škvárovi, který má největší podíl na organizaci všech dvaceti ročníků soutěže. Pan Škvára jen těžko přemáhal překvapení a dojetí z ocenění. Šachový turnaj byl příjemným zpestřením vánočních svátků.