Vánoční šachový turnaj

Obecní úřady v Rozsochatci, Horní Krupé a Dolní Krupé, s Místní lidovou knihovnou Dolní Krupá a za podpory firmy Balvizt z Dolní Krupé uspořádali ve dnech 28-30. prosince 2013 již 19. ročník šachového turnaje. Turnaj probíhal v hostinci v Rozsochatci. Zúčastnilo se ho celkem jedenáct hráčů, kteří nejsou profesionálně registrovaní, hrál každý s každým. V letošním ročníku byl turnaj dokonce mezinárodní, protože se klání zúčastnili dva němečtí hráči, kteří zde byli na návštěvě u příbuzných. Na uskutečnění akce měli nemalý podíl i sponzoři. Během turnaje bylo možné nahlédnout do fotoalb z minulých ročníků. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo večer 30. prosince, na 1. místě se umístil Fikar Karel, na 2. místě Hertl Josef a na 3. místě Gašpar Pavol. Výhercům předal ceny a popřál jeden z hlavních organizátorů pan Jiří Škvára, ti na prvních místech obdrželi ručně malované poháry, které zdobila paní Jana Kováčková z Chotěboře, ostatní soutěžící dostali drobné ceny věnované sponzory. Stejně jako v loňském roce, ani letos neměla mezi soutěžícími zastoupení Horní Krupá. Šachový turnaj byl příjemným zpestřením vánočních svátků.